Bezpečnost

Tipy, jak se vyhnout online podvodu.

Jak používat internet bezpečně

Všechny internetové stránky na světě čelí rostoucímu podvodnému využití informací a my chceme spolupracovat s uživateli na celém světě, abychom tomu zabránili – pokračujte prosím ve čtení, abyste se dozvěděli, jaká jsou varovná znamení a co můžete dělat.

Spam je dnes tak běžnou záležitostí, že si možná myslíte, že přesně víte, nač si dát pozor. Jsou zde však dva případy podvodných e-mailů – známé jako “phishing” a “spoofing”, které není tak snadné identifikovat. Oba typy využívají zfalšovaného odesílatele e-mailu “adresa from” vypadá, jako by byla od někoho určitého, avšak není tomu tak. Níže najdete několik typických znaků, které by vás měly upozornit na podvodný e-mail:

Co je “phishing” a jak ho rozpoznat?
Phishingové e-maily se používají k podvodnému získání osobních a bankovních údajů. Také mohou být využity k tomu, aby příjemce nalákaly ke stažení nebezpečného softwaru. Zpráva často naznačuje, že jde o situaci, která má u majitele účtu vyvolat okamžitou reakci. Obsahuje odkaz vedoucí na podvodnou stránku, kde bude příjemce požádán o zadání svých osobních nebo bankovních údajů, případně o stažení závadného software. Monster vás nikdy nebude žádat o instalaci softwaru pro to, abyste mohli přistoupit do svého účtu nebo používat naše služby.

Čím se odlišuje od “spoofingu”?
Spoofing často používá podvodné nabídky zaměstnání nebo úlohu prostředníka pro převod peněz. Takové e-maily jsou určené širokému publiku, mohou ale být zaslány I uživatelům Monster, kteří mají ve svém CV uvedeny kontaktní informace. Stejně jako phishingové e-maily, používají často falešného odesílatele.

Příklady podvodných e-mailů

Prohlédněte si tyto příklady, abyste věděli, čeho si všímat (klikněte pro detail):Rada uživatelům: Jak se nestát obětí phishingu

 • Buďte podezřívaví u každého e-mailu, který naléhavě žádá o vaše osobní bankovní údaje.
 • Phishing typicky používá přehnané a zneklidňující formulace (ovšem mylné), aby vyvolal okamžitou reakci.
 • Typicky se ptá na informace jako uživatelské jméno, heslo, číslo platební/kreditní karty, rodné číslo, datum narození atd.
 • Neklikejte na odkazy v e-mailech, zprávách instant messaging klienta nebo chatu, abyste se dostali na určitou webovou stránku, pokud máte pochybnosti, že zpráva není autentická.
 • Kontaktujte namísto toho danou společnost telefonicky, případně se přihlaste na webovou stránku přímo tak, že napíšete její URL do adresní řádku svého prohlížeče.
 • Informace jako číslo kreditní karty nebo číslo bankovního účtu byste měli sdělovat pouze telefonicky nebo přes zabezpečenou webovou stránku.
 • Vždy se ujistěte, že používáte zabezpečené připojení, pokud zadáváte do prohlížeče číslo své platební či kreditní karty nebo podobné citlivé informace
 • Další informace jsou dostupné na (v angličtině) http://antiphishing.org/consumer_recs.html

  Pokud na stránkách Monter najdete podezřelý inzerát, případně vidíte potenciální zneužití stránek Monster, nahlašte nám prosím podezřelou stránku.

  Podezřelé inzeráty můžete také nahlásit tak, že kliknete na odkaz “Oznámit inzerát” v pravém horním rohu stránky. Upozornění: Odkaz “Oznámit inzerát” nezahrnuje možnost vyžádat si e-mailovou odpověď od Monster. Pokud vyžadujete odpověď, použijte prosím výše uvedený odkaz.

  Služby a produkty

  Databáze životopisů
  Najděte si zaměstnance v databázi životopisů.
  Employer Branding
  Zviditelníme vás na trhu práce!
  HR řešení
  HR řešení a systémy na míru vašim potřebám.
  Virtuální veletrh práce
  Zúčastněte se virtuálního veletrhu práce.
  Zveřejnit nabídku práce
  Zveřejněte svou nabídku práce rychle a jednoduše.
  Všechny služby a produkty

  Nabídka Monster.cz

  Poprvé na Monster?
  Co nabízí Monster.cz?
  Služby pro SMB
  Co Monster nabízí menším a středním podnikům?
  Nabídka pro enterprise klienty
  Komplexní řešení pro velké a globální společnosti
  Řešení pro agentury
  Nabídka služeb pro personální agentury

  Efektivní hledání práce

  Efektivní hledání práce
  Nabízíme Vám pár rad, které se týkají klíčových věcí, které je třeba udělat k tomu, aby bylo Vaše hledání nové práce úspěšné.

  Životopisy & Motivační dopisy

  Životopisy & Motivační dopisy
  Životopis, Curriculum Vitae, či prostě CV je vizitkou uchazeče o zaměstnání a vstupenkou k novému zaměstnavateli.

  Profesní vývoj

  Profesní vývoj
  Podařilo se vám získat práci a právě přemýšlíte, co vás v ní bude čekat? Především se musíte zaučit, zjistit, jak firma funguje, jaká jsou pravidla, postupy a podmínky práce.

  Jak začít s hledáním práce

  Jak začít s hledáním práce
  Uživatelé facebooku mohou snadno identifikovat a oslovit přátele a profesní kontakty, vytvořit si tak vlastní profesní síť a objevit nové příležitosti pro rozvoj pracovních a kariérních příležitostí.

  Vztahy na pracovišti

  vztahy na pracovišti
  Proč se v některých organizacích mohou lidé přetrhnout, aby udělali, cokoliv jen dokáží, a v jiných se snaží pracovat co nejméně?

  Jazyková průprava

  jazyková průprava
  Je třeba se rozhodnout a opravdu začít. Teď nebo nikdy, protože už včera bylo pozdě.

  Hledání práce

  Nabídky práce a tipy pro vaši kariéru
  Životopis
  Zveřejněte svůj životopis a nechejte se oslovit zaměstanavateli.
  Motivační dopis
  Nevíte, jak napsat motivační dopis? Zde najdete vzor motivačního dopisu.
  Volná místa
  Všechna volná místa zveřejněná na monster.cz si můžete prohlédnout zde.
  Virtuální veletrh práce
  Navštivte virtuální veletrh práce, prohlédněte si nabídky práce, chatujte se zaměstnavateli, domluvte si virtuální pohovor.

  Sociální média a mobilní aplikace

  Monster na Facebooku
  Sledujte nabídky práce na Facebooku.
  BeKnown
  BeKnown - aplikace pro správu profesních kontaktů na Facebooku.
  Kariérní videa
  Video tipy pro vaši kariéru.
  Nabídky práce pro váš iPhone
  Nabídky práce pro váš iPad
  Nabídky práce pro váš Android
  Centrumprace.cz
  Jobpilot.cz
  Hledat nabídky práce:
  Pracujte pro Monster | Síť Monster | Volby reklamy
  Podmínky služby | Ochrana soukromí | Přístupnost stránek | Nápověda | Bezpečnost | Kontakt | Mapa stránek | O společnosti Monster| Mobile
  ©2019 Monster - Všechna práva vyhrazena U.S. Patents No. 5,832,497; 7,599,930 B1; 7,827,125 and 7,836,060 MWW - - V: 2019.26.1.1-304